Vokalinio ansamblio „Viržis” atgarsiai grįžus iš tarptautinio konkurso Graikijoje

Veiviržėnų kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis ,,Viržis“ liepos 15-20d. viešėjo Graikijoje, kur dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje ,,Moonlight in Thessaloniki“ (organizacija ,,Moonlight Events“  kviečia į tarptautinius folkloro festivalius visoje Europoje) . Kolektyvui tai buvo iššūkis, nes reikėjo atstovauti Lietuvai. Kartu vyko Šilutės kapela ,,Karčiama“, šiuolaikinių šokių  ,,Dakota“ ir Juknačių tautinių šokių kolektyvai. Šilutiškiai ir pasiūlė ansamblio vadovams vykti į Graikiją, šie –  ansambliečiams, o kai mes sutikome, išvykimo reikalus jau tvarkė Veiviržėnų kultūros centro direktorė Laura Netalimova.. Festivalyje mes buvome vienintelis ansamblis, kuris dainavo.  Kitoms šalims – Serbijai, Bulgarijai, Makedonijai, Rumunijai, Graikijai…. –  atstovavo šokių kolektyvai. Turėjome paruošę dvi programas – akapelinę ir su muzikinių įrašų pritarimu. ,,Viržio“ kolektyvui teko garbė ir festivalio atidaryme, ir uždaryme pasirodyti pirmiesiems.

Džiaugiamės, kad nenuvylėme savo vadovų Žibutės Sukackienės ir Regimanto Šilinsko. Vadovai buvo parinkę tokį sudėtingą  repertuarą, kad manėme, jog nespėsime pasiruošti. Daug dirbome, repetavome. ,,Teko daug laiko skirti pasiruošimui, ,,nusukti“ nuo šeimos dėl ,,Viržio“, dėl Veiviržėnų, dėl Lietuvos, bet savo malonumui, dėl savo pomėgio. Kolektyvas nuoširdus, draugiškas, vienas kitą padrąsinantis ir palaikantis. Jeigu būtų dar galimybė, norėčiau vėl ruoštis ir dalyvauti kokiame nors festyvalyje “, – mintimis po kelionės dalijosi Jurgita Rudienė. Irena Raudonienė sakė, jog bijojusi Graikijos karščio, bet pasirodo, kad ir jis įveikiamas, kaip bet kokie nesklandumai ar nesusipratimai, nors ,,kojikės“ ir sutino kelionėje, bet dar norėtų keliauti, džiaugėsi kolektyvu ir jo susitelkimu. Mūsų reiklioji vadovė Žibutė, kuri pasižymi tokia klausa, jog tikriausiai girdi, kaip musė kasosi ausį, po koncertų pasakė, jog gana gerai padainavome. ,,Salonikuose sužinojau tikslesnę festivalio programą, apsidžiaugiau, kad mes po koncertų turėsime laiko pasibūti, atsipalaiduoti, galėsim kopti į Olimpo kalną, pasilepinti paplūdimyje. Kiekvienas naujas potyris palieka žymę žmoguje. Maloniai nuteikė paskutinis vakaras, praleistas Egėjo jūros pakrantėje ramiai, dvasingai“, – džiaugėsi vadovė. „ Salonikuose  festivalyje buvau antrą kartą. Žinojau, kad kolektyvas turi parodyti gerą ir dėmesio vertą programą. Kolektyvui ,,Viržis“ ši kelionė, be abejo, didelis pasiekimas. Maloniai nuteikė repeticijos ryte su kolektyvu krantinėje – pasijutau lyg kokiame  profesionaliame kūrybiniame  seminare. Norėtųsi ateityje dar ne kartą pasidžiaugti kolektyvo vis geresniais pasiekimais“, – ,,Įspūdžių sąsiuvinyje“ rašė vadovas Regimantas. Vadovo mesta frazė ,,Verry nice festival!“ tapo ,,viržiškių“ nuotaikos perteikimo šaukiniu.

Kas yra buvęs Graikijoje, tikriausia žino, kad sunku nustebinti niekur neskubančius, gal savotiškai tingius ir atsipalaidavusius graikus. Bet kai po pasirodymo aidi audringi plojimai, kai dėkoja už dainas ir susidomėję klausia, iš kur mes atvykę, tikriausiai ne veltui tiek ruošėmės.

Kelionė visada yra savitarpio supratimo, suvokimo, pakantumo, tolerancijos, kantrybės, atsakomybės, valios išbandymas. Kolektyvas dėkoja Jaroslavui Barabuškai ir Daivai Šilinskienei, kurie pakeitė narius, negalėjusius vykti į Graikiją, ir  netgi išmoko dainų tekstus atmintinai.

Mūsų kelionė truko dešimt dienų. Nuvykdami apsistojome Budapešte: gėrėjomės Vengrijos sostinės senamiesčiu. O grįždami Budapėšto terminiuose baseinuose ,,palikome“ kelionės nuovargį.

„ Viržio“ kolektyvas dėkoja Klaipėdos rajono savivaldybei, kuri apmokėjo didžiąją  dalį kelionės išlaidų.

 

,,Viržio“ narė Irena Juciuvienė

 

P.S. Visada norėjau nuvykti į Graikiją. Bet kad dainuosiu graikams  ir kaip gidė saviškiams pasakosiu apie Olimpo dievus ir graikų mitologiją – nebūčiau nė susapnavusi.

Galerija: